• Teenused
 • Toetusvõimalused
 • Tartumaa ettevõtete tunnustamine
 • Baaskoolitus & mentorlusprogramm
 • Messikülastused
 • Ettevõtja

  Tartumaa ettevõtete tunnustamine

  Konkurss Tartumaa Ettevõtluse Auhind on Tartu Ärinõuandla poolt läbiviidav kõrgeim maakonna poolne tunnustus ettevõtjatele, kelle tegevus ja eeskuju on enim mõjutanud Tartu maakonna elukeskkonda ja inimeste heaolu, suurendanud elanike tööhõivet ja sissetulekuid, muutnud maakonda atraktiivsemaks selle elanikele, külastajatele, investoritele; on aidanud kaasa maakonna positiivsele ja tasakaalustatud arengule. Maakonna parimaid ettevõtteid valiti tänavu juba kolmandat korda.
  Hindamise aluseks olid osaliselt kandidaadi möödunud aasta tegevus ja osaliselt eelmise aasta majandusaastaaruanne.
  Konkursi käigus autasustati tublimad ettevõtjaid neljas kategoorias:

  Tartumaa edendaja 2017
  Tunnustatakse Tartu maakonna ettevõtjat, kes panustab enim piirkonna arengusse, toetab kohalikku kogukonda ja kogukondlikke algatusi.
  Auväärse tiitli sai seekord Same, Tabivere suurim tööandja, tegeleb masinate ja seadmete tootmisega, Trtus ja Tartumaal ostab teenuseid ca 50 ettevõttelt, aktiivselt toetanud kogukonna üritusi ning sportlasi.

  Tartumaa parim tööandja 2017
  Tunnustatakse Tartu maakonna ettevõtet, kes on oluliselt panustanud oma piirkonna elukeskkonna ja tööhõive ja oma töötaja heaolu suurendamisse.
  Tiitli teenis auga välja Felistra OÜ,  alumiiniumprofiilidest ja klaasist avatäiteid tootev ettevõte. Lisaks pidevale tootearendusele on ettevõte järjekindlalt panustanud ka oma töötajatesse.

  Tartumaa suurim investeerija 2017
  Tunnustatakse ettevõtet, kes on teinud olulisi investeeringuid oma tegevuse laiendamiseks ja töökohtade loomiseks Tartumaal.
  T
  iitli sai Palmako AS 
  – Eesti juhtiv freesprussist aiamajade ja liimpuidu tootja ja eksportija, alates 2013. aastast ka puidugraanulite tootja. Kuulumine Lemeks Gruppi võimaldab olla osa terviklikust tarneahelast: metsa istutamisest, puidu saagimisest saeveskites kuni lõpptoodete valmistamiseni välja.

  Edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2017 on Irontec OÜ –  2017.aasta kevadel kahe venna, Argo ja Arno Tõrukese loodud ettevõttena, peamisteks tegevusaladeks on CNC treimine ja CNC freesimine. Tänaseks tööl juba 5 inimest ja aasta lõpuks plaanitakse oma käive võrreldes eelneva aastaga kahekordistada.

  Autasud jagati ettevõtetele 27. septembril toimunud pidulikul auhinna- galal Dorpati konverentsikeskuses. Pilte üritusest saad näha Tartu Postimehe galeriis ja Tartu LV galeriis.  

  Lähemalt saate kategooriate ja kriteeriumite kohta lugeda statuudist.

   

   

  2017.a. aastal autasustas Tartu Ärinõuandla Tartumaa parimaid ettevõtjaid pidulikul vastuvõtul, mis toimus koostöös Tartu linnaga:
  • Tartumaa edendaja 2016 – Enics Eesti AS
  • Tartumaa parim tööandja 2016 – Nõo Lihatööstus AS
  • Tartumaa edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2016 – Vinyl Plant OÜ

  2017.a. konkursi kohta saate lugeda Tartu Postimehe kajastusest.

  2016.a. aastal autasustas Tartu Ärinõuandla parimaid ettevõtjaid pidulikul vastuvõtul Athena keskuses, kus samaegselt said tunnustuse ka maakonna parimad mittetulundusühingud. Ettevõtjatest võitjad ja nominendid olid järgmised:
  Tartumaa suurim investeerija 2015 nominendid olid järgmised:
  Vara Saeveski OÜ
  Saint-Gobain Glass Estonia SE
  • Võitja: Enics Eesti AS

  Tartumaa parim tööandja 2015 nominendid ja võitja olid järgmised:
  Puitpaneel OÜ
  Promens AS
  • Võitja: AS Lasita Maja Production

  Tartumaa edendaja 2015 vailimisel jäi sõelale kaks ettevõtet – Enics Eesti AS ja C.T. Grupp OÜ.
  Ettevõtjate vastuseid hindas žürii, kes otsustas, et Tartumaa edendaja 2016 on väike Konguta valla ettevõte  C.T. Grupp OÜ.

  Esmakordselt toimus Tartumaa ettevõtlusauhinnakonkurss 2015.aastal koostöös Tartu Maavalitsuse ja Tartu linnaga. Tartumaa ettevõtlusauhinna konkursi 2014 võitjad:
  Tartu maakonna edendaja 2014 Estover Piimatööstus OÜ Rannu vallast
  Tartu maakonna parim tööandja 2014 Agrovarustus OÜ Tartu vallast
  Tartu maakonna suurim investeerija 2014 Vara Saeveski OÜ Vara vallast

   

  Konkurssi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ – raames.