• Teenused
 • Toetusvõimalused
 • Tartumaa ettevõtete tunnustamine
 • Baaskoolitus & mentorlusprogramm
 • Messikülastused
 • Lõuna-Eesti Toidukonverents
 • Ettevõtja

  Tartumaa ettevõtete tunnustamine

  Konkurss Tartumaa Ettevõtluse Auhind on Tartu Ärinõuandla poolt läbiviidav kõrgeim maakonna poolne tunnustus ettevõtjatele, kelle tegevus ja eeskuju on enim mõjutanud Tartu maakonna elukeskkonda ja inimeste heaolu, suurendanud elanike tööhõivet ja sissetulekuid, muutnud maakonda atraktiivsemaks selle elanikele, külastajatele, investoritele; on aidanud kaasa maakonna positiivsele ja tasakaalustatud arengule.
  Maakonna parimaid ettevõtteid valiti tänavu juba kaheksandat korda, aga sel aastal toimus see uuel moel. Nimelt esimest korda valis Tartu linn parimaid ettevõtjaid üle terve maakonna ja sellest tulenevalt jäi maakondlikult nö sõelale kolm kategooriat:

  Tartumaa edendaja 2022- Tartu Terminal AS

  AS Tartu Terminal on Tartu maakonnas sündinud, kasvanud, arenenud ning viimastel aastatel jõudsalt üle Eesti laienenud. 100% kodumaise pereettevõtte väärtushinnangud on inimesekesksed ning oma meeskonnale orienteeritud. Ettevõte on viimase seitsme aasta jooksul kasvatanud oma meeskonna 30 inimeselt 300ni ning tänaseks on TEAM TERMINAL kokkuhoidev, tugev, innovaatiline ning ambitsioonikas. Terminal Oil Gruppi kuulub 2021 aasta seisuga 9 ettevõtet, sh AS Tartu Terminal, vedelkütuste transpordiga tegelev OÜ Terminal Logistics, varahaldusettevõtted OÜ Terminal Oil ning OÜ Gallum Kommerts, teenindusjaamasid arendav R&R Real Estate OÜ ning nüüdsest ka AS Kroodi Terminal ning vedelkütuste hulgimüügiettevõte MK Kamion OÜ. Kõigis oma grupi ettevõtetes on juurutatud tulevikule orienteeritud väärtushinnanguid. Terminal Oil Gruppi kuulub 2 vedelkütuseterminali ja 30 teenindusjaama kümnes Eesti maakonnas.
  Tartu Terminal on järjekindlalt panustanud kohalikku kogukonda, sh toetus erinevatesse sportlikkesse tegevustessei, algatustesse. Mh pikaajaline panus Tartumaa Maaspordiliidu tegevustesse; Tartu Ülikooli Akadeemilisele spordiklubi ja Jalgpalliklubide JK Tartu Tammeka ja JK Welco toetamine; Nõo Korvpalliklubi noorte ja Tartu Kalevi Veemotoklubi toetamine; suvise paadikogukonna suursündmuse „Emajõe Festivali“ ning Tartu Hansapäevade toetamine jne, jne.

  Tartumaa uuendaja 2022 – Vudila Mängumaa OÜ

  Kes ei teaks Vudila Mängumaad, mis asub siinsamas Tartumaal, on Eesti suurim ja on peresid rõõmustanud juba 12 aastat!

  Vudila pole jäänud nö loorberitele puhkama, vaid on läbi aastate püüdnud alati areneda, saada paremaks. Suured invsteeringud tehti koroonaajal ja turismisektori madalseisus –  2021.a. täiendas Vudila mängumaa  oma ärimudelit ning investeeris ca 300 000 eurot kompleksi arendamisse. Valmis ehitati uus suur ronimisatraktsioon, mis aitab pikendada hooaega ja laiendada kliendbaasi ning lisandus palju muid täiendusi sh mängumaa välise forellipüügi/õhtuse grillmaja toitlustuse võimaluse väljaehitamine. Rajati kokku 8-st omanäolistest ja Eesti tootjatelt pärit disainmajadest majutusküla ja kokku saab nüüd Vudilas majutada ca 60 inimest. Rajati 80kW päikesepark, et oma elektrikulusid osaliselt katta taastuvenergeetika abil.

  Vudila Mängumaa korraldab ka nüüd lastelaagreid ja toetab erinevaid lastega seotud üritusi, sealhulgas koostöö suurperede liidu ja mitme teise organisatsiooniga. 2022 korraldati heategevusüritus ja loodi koostöös Tartu vallaga, kõikidele vallas elavate sõjapõgenike peredele võimaluse külastada tasuta mängumaad.

  .

  • Edukaim alustaja SA Tartu Ärinõuandla toel 2022 – Spinman OÜ

  Spinman OÜ asutati 1. novembril 2019. Ettevõtte omanik on Meigo Tammsaar. Spinman OÜ põhitegevuseks on mootorsõidukite elektri- ja elektroonikaseadmete tootmine ja müük. Põhilisteks toodeteks on erinevad lamineeritavad konnektorid autoklaasitööstusele. Spinman OÜ perioodi 01.01.2021 – 31.12.2021 müügitulu oli kokku 165 267 eurot. Müügikäibe kasv oli 190% (2020-2021).

  Kogu müük oli siseriiklik. 2022 aastal on plaanis investeerida tootmisseadmetesse, mis aitavad kasvatada tootmismahtu. Samaaegselt on plaanis oluliselt kasvatada tootenomenklatuuri.

  Autasud jagati ettevõtetele 6. oktoobril  toimunud pidulikul auhinna- galal Kammivabriku klubihoones, mis taas kord toimus natuke väiksema seltskonnaga. Pilte üritusest saad näha SIIN.

  Lähemalt saate kategooriate ja kriteeriumite kohta lugeda statuudist.

  2021.a. valiti parimad ettevõtjad 2020.a. andmete põhjal ja autasustatud said järgmised ettevõtted:
  • Tartumaa edendaja 2020 – MTÜ Tartu Motokrossiklubi (Lange Motokeskus).
  • Tartumaa parim tööandja 2020 – Respo Haagised AS.
  • Tartu maakonna suurim investeerija 2020 – OÜ Estover Piimatööstus
  • Edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2020 – Innore OÜ.
  • Parim õpilasfirmana alustanud ettevõte 2020 – Münt Healthcare OÜ.

  Autasud jagati ettevõtetele pidulikul auhinna-galal Lydia sündmuskeskuses, mis toimus erakordsetele oludele vastavalt – väiksema seltskonnaga (kohale olid kutsutud vaid võitjad). Pildigalerii leiad siit.

  2020.a. valiti parimad ettevõtjad 2019.a. andmete põhjal ja autasustatud said järgmised ettevõtted:
  • Tartumaa edendaja 2019 ja suurim investeerija 2019 – Vara Saeveski (Woodwell Grupp)
  • Tartumaa parim tööandja 2019 – AS PK Oliver
  • Edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2019 – Dynabrac OÜ

  Autasud jagati ettevõtetele 26. novembril toimunud pidulikul auhinna- galal Dorpati konverentsikeskuses, mis seekord toimus erakordsetele oludele vastavalt – väiksema seltskonnaga (kohale olid kutsutud vaid võitjad), maskides ja distantsi hoides. Pilte üritusest saad näha Tartu Postimehe galeriis.

  2019.a. valiti parimad ettevõtjad 2018.a. andmete põhjal ja autasustatud said järgmised ettevõtted:
  • Tartumaa edendaja 2018 – Lingalaid OÜ
  • Tartumaa parim tööandja 2018 – Vara Saeveski OÜ (Woodwell Grupp)
  • Tartu linna ja maakonna suurim investeerija 2018 – Rait AS (Raitwood)
  • Edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2018 – Bauhub OÜ

  Autasud jagati ettevõtetele 26. septembril toimunud pidulikul auhinna- galal Dorpati konverentsikeskuses. Pilte üritusest saad näha Tartu Postimehe galeriis.

  2018.a. kuulutati  välja 2017.a. parimad ettevõtjad:
  • Tartumaa edendaja 2017 – OÜ Same
  • Tartumaa parim tööandja 2017 – Felistra OÜ
  • Tartu linna ja maakonna suurim investeerija 2017 – Palmako AS
  • Edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2017 – Irontec OÜ

  Pilte 2018.a. septembris toimunud autasustamisüritusest saad näha Tartu Postimehe galeriis ja Tartu LV galeriis.

  2017.a. said Tartumaa 2016.a. parimate ettevõtjatena tunnustustatud järgmised tegijad:
  • Tartumaa edendaja 2016 – Enics Eesti AS
  • Tartumaa parim tööandja 2016 – Nõo Lihatööstus AS
  • Tartumaa edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2016 – Vinyl Plant OÜ

  Loe ka Tartu Postimehe kajastust.

  2016.a. aastal autasustas Tartu Ärinõuandla parimaid ettevõtjaid pidulikul vastuvõtul Athena keskuses, kus samaegselt said tunnustuse ka maakonna parimad mittetulundusühingud. Ettevõtjatest võitjad ja nominendid olid järgmised:
  Tartumaa suurim investeerija 2015 nominendid olid järgmised:
  Vara Saeveski OÜ
  Saint-Gobain Glass Estonia SE
  • Võitja: Enics Eesti AS

  Tartumaa parim tööandja 2015 nominendid ja võitja olid järgmised:
  Puitpaneel OÜ
  Promens AS
  • Võitja: AS Lasita Maja Production

  Tartumaa edendaja 2015 vailimisel jäi sõelale kaks ettevõtet – Enics Eesti AS ja C.T. Grupp OÜ.
  Ettevõtjate vastuseid hindas žürii, kes otsustas, et Tartumaa edendaja 2016 on väike Konguta valla ettevõte  C.T. Grupp OÜ.

  Esmakordselt toimus Tartumaa ettevõtlusauhinnakonkurss 2015.aastal koostöös Tartu Maavalitsuse ja Tartu linnaga. Tartumaa ettevõtlusauhinna konkursi 2014 võitjad:
  Tartu maakonna edendaja 2014 Estover Piimatööstus OÜ Rannu vallast
  Tartu maakonna parim tööandja 2014 Agrovarustus OÜ Tartu vallast
  Tartu maakonna suurim investeerija 2014 Vara Saeveski OÜ Vara vallast

  Konkurssi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ – raames.