• Teenused
 • Toetusvõimalused
 • Tartumaa ettevõtete tunnustamine
 • Baaskoolitus & mentorlusprogramm
 • Messikülastused
 • Lõuna-Eesti Toidukonverents
 • Ettevõtja

  Tartumaa ettevõtete tunnustamine

  Konkurss Tartumaa Ettevõtluse Auhind on Tartu Ärinõuandla poolt läbiviidav kõrgeim maakonna poolne tunnustus ettevõtjatele, kelle tegevus ja eeskuju on enim mõjutanud Tartu maakonna elukeskkonda ja inimeste heaolu, suurendanud elanike tööhõivet ja sissetulekuid, muutnud maakonda atraktiivsemaks selle elanikele, külastajatele, investoritele; on aidanud kaasa maakonna positiivsele ja tasakaalustatud arengule. Maakonna parimaid ettevõtteid valiti tänavu juba kolmandat korda.
  Hindamise aluseks olid osaliselt kandidaadi möödunud aasta tegevus ja osaliselt eelmise aasta majandusaastaaruanne.
  Konkursi käigus autasustati tublimad ettevõtjaid neljas kategoorias:

  Tartumaa edendaja 2018
  Tunnustatakse Tartu maakonna ettevõtjat, kes panustab enim piirkonna arengusse, toetab kohalikku kogukonda ja kogukondlikke algatusi.
  Auväärse tiitli sai seekord Lingalaid OÜ, Maarja-Magdaleena külas tegutsev väikelaevade ehitaja ja katsetaja. Ettevõte alustas väikese paadikojana, aasta-aastalt on laienenud toodete ja teenuste maht ning valik. Lisaks paatidele ja paaditarvikutele toodetakse septiku- ja puhastisüsteeme, pumplaid, mahuteid, autode, busside ja järelhaagiste keredetaile, kümblustünne ning mitmeid teisi komposiitmaterjalidest tooteid. Lingalaid tegeleb ise tootearendusega ning turustab oma toodangut Euroopa turgudel.

  Lingalaid on kogu oma tegutsemisaja vältel olnud sotsiaalse vastutustundega ettevõte. Lingalaid on seitsmendat aastat osaline telesaade Kodutunne valmimisel, toetades nii oma piirkonnas kui mujal Eestis väikeste lastega peresid, kes on mingil põhjusel keerulisse olukorda sattunud. Ka annab Lingalaid oma ettevõttes tööd erivajadustega inimestele tehes koostööd Tabivere Sotsiaalkeskuse toetatud töötamise projektiga.

  Tartumaa parim tööandja 2018
  Tunnustatakse Tartu maakonna ettevõtet, kes on oluliselt panustanud oma piirkonna elukeskkonna ja tööhõive ja oma töötaja heaolu suurendamisse.
  Tiitli teenis auga välja Vara Saeveski OÜ (Woodwell Grupp), Eesti üks juhtivaid saeveskeid, kelle eesmärgiks on aidata kaasa säästva puidukasutuse suurenemisele Eestis ja mujal. Ettevõte usub, et looduse võimalusi ja inimese tahtmisi ühendav kompromiss on saavutatav, kui me ei unusta hetkekski oma eesmärki mitte elada ja elatuda puidust, vaid elada ja kasvada koos puiduga ning kui me ei loobu otsimast üha ökonoomsemaid teid selle sümbioosi säilitamiseks. Ettevõte on läbi aastate pidanud oluliseks tootmise arendamise ja kaasajastamise kõrval panustada ka oma töötajatesse ja töökeskkonda.

  Tartumaa suurim investeerija 2018
  Tunnustatakse ettevõtet, kes on teinud olulisi investeeringuid oma tegevuse laiendamiseks ja töökohtade loomiseks Tartumaal.
  T
  iitli sai kodumaine puidutööstuskontsern Rait AS (Raitwood) .
  2018. aastal viis ettevõte suures osas lõpule ettevõtte ajaloo mahukaima investeeringu, mille käigus laiendati tootmisalasid ja rajati täiendav kaasaegne hööveldustehas.

  Edukaim alustaja 2018 sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel on Bauhub OÜ –  2016. aastal loodud ettevõte, kes loonud veebipõhise ehitustarkvara peatöövõttu pakkuvatele ehitusettevõtetele. Tänaseks on Bauhubi platvormiga liitunud üle 8500 kasutaja ning ettevõtte teenus on leidnud kasutust üle 800 projekti juures.

  Autasud jagati ettevõtetele 26. septembril toimunud pidulikul auhinna- galal Dorpati konverentsikeskuses. Pilte üritusest saad näha Tartu Postimehe galeriis.  

  Lähemalt saate kategooriate ja kriteeriumite kohta lugeda statuudist.

  2018.a. kulutati  välja 2017.a. parimad ettevõtjad:
  • Tartumaa edendaja 2017 – OÜ Same
  • Tartumaa parim tööandja 2017 – Felistra OÜ
  • Tartu linna ja maakonna suurim investeerija 2017 – Palmako AS
  • Edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2017 – Irontec OÜ

  Pilte 2018.a. septembris toimunud autasustamisüritusest saad näha Tartu Postimehe galeriis ja Tartu LV galeriis.

  2017.a. said Tartumaa 2016.a. parimate ettevõtjatena tunnustustatud järgmised tegijad:
  • Tartumaa edendaja 2016 – Enics Eesti AS
  • Tartumaa parim tööandja 2016 – Nõo Lihatööstus AS
  • Tartumaa edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2016 – Vinyl Plant OÜ

  Loe ka Tartu Postimehe kajastust.

  2016.a. aastal autasustas Tartu Ärinõuandla parimaid ettevõtjaid pidulikul vastuvõtul Athena keskuses, kus samaegselt said tunnustuse ka maakonna parimad mittetulundusühingud. Ettevõtjatest võitjad ja nominendid olid järgmised:
  Tartumaa suurim investeerija 2015 nominendid olid järgmised:
  Vara Saeveski OÜ
  Saint-Gobain Glass Estonia SE
  • Võitja: Enics Eesti AS

  Tartumaa parim tööandja 2015 nominendid ja võitja olid järgmised:
  Puitpaneel OÜ
  Promens AS
  • Võitja: AS Lasita Maja Production

  Tartumaa edendaja 2015 vailimisel jäi sõelale kaks ettevõtet – Enics Eesti AS ja C.T. Grupp OÜ.
  Ettevõtjate vastuseid hindas žürii, kes otsustas, et Tartumaa edendaja 2016 on väike Konguta valla ettevõte  C.T. Grupp OÜ.

  Esmakordselt toimus Tartumaa ettevõtlusauhinnakonkurss 2015.aastal koostöös Tartu Maavalitsuse ja Tartu linnaga. Tartumaa ettevõtlusauhinna konkursi 2014 võitjad:
  Tartu maakonna edendaja 2014 Estover Piimatööstus OÜ Rannu vallast
  Tartu maakonna parim tööandja 2014 Agrovarustus OÜ Tartu vallast
  Tartu maakonna suurim investeerija 2014 Vara Saeveski OÜ Vara vallast

  Konkurssi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ – raames.