• Teenused
 • Toetusvõimalused
 • Tartumaa ettevõtete tunnustamine
 • Baaskoolitus & mentorlusprogramm
 • Messikülastused
 • Lõuna-Eesti Toidukonverents
 • Ettevõtja

  Tartumaa ettevõtete tunnustamine

  Konkurss Tartumaa Ettevõtluse Auhind on Tartu Ärinõuandla poolt läbiviidav kõrgeim maakonna poolne tunnustus ettevõtjatele, kelle tegevus ja eeskuju on enim mõjutanud Tartu maakonna elukeskkonda ja inimeste heaolu, suurendanud elanike tööhõivet ja sissetulekuid, muutnud maakonda atraktiivsemaks selle elanikele, külastajatele, investoritele; on aidanud kaasa maakonna positiivsele ja tasakaalustatud arengule. Maakonna parimaid ettevõtteid valiti tänavu juba kuuendat korda.
  Hindamise aluseks olid osaliselt kandidaadi möödunud aasta tegevus ja osaliselt eelmise aasta majandusaastaaruanne.
  Konkursi käigus autasustati tublimad ettevõtjaid neljas kategoorias:

  Tartumaa edendaja 2019 ja Tartumaa suurim investeerija 2019
  Esimese tiitliga tunnustatakse Tartu maakonna ettevõtjat, kes panustab enim piirkonna arengusse, toetab kohalikku kogukonda ja kogukondlikke algatusi. Teise – suurima investeerija tiitliga tunnustatakse ettevõtet, kes on teinud olulisi investeeringuid oma tegevuse laiendamiseks ja töökohtade loomiseks Tartumaal.
  Sel aastal pälvis need 2 auväärset tiitlit Vara Saeveski (Woodwell Grupp). Ettevõte ka varasemalt maakonna ettevõtluskonkursil silma paistnud – tiitlitega Tartumaa parim tööandja 2018 ning Tartumaa suurim investeerija 2014.

  Tartust ligi 30km Peipsi poole paiknevas Vara alevikus on saematerjali on Varal toodetud juba üle 100 aasta. Vara Saeveski OÜ tegutseb Varal alates 2000. aastast. Läbi 20 tegutsemisaasta kogukonnaga koostööd tehtud väga mitmel moel. Viimastel aastatel on seatud esiplaanile noorte spordi ja vastavate spordirajatiste toetamine: eesmärgiks anda elujõudu nendele tegevustele, mis tooks poisse-tüdrukuid arvuti tagant ära, värskesse õhku liikuma.
  Eelmisel aastal toetas Vara Saeveski kohaliku kooli spordisaali varustamist kaasaegse tablooga – tänu millele saavad noored nüüd koolis pidada korvpallivõistlusi.

  2019.a. investeeris Vara Saeveski ca 4,6 milj EUR katlamaja ja puidukuivatite rajamisse. Katlamajas läheb kütteks puukoor, mis jääb saematerjali valmistamisel üle. Puitu on kiiresti kuivatada tarvis aga seepärast, et kuivana on see tunduvalt kergem ning seda saab hõlpsamini kaugele transportida.a.

  Tartumaa parim tööandja 2019
  Tunnustatakse Tartu maakonna ettevõtet, kes on oluliselt panustanud oma piirkonna elukeskkonna ja tööhõive ja oma töötaja heaolu suurendamisse.
  Tiitli teenis auga välja aktsiaselts PK Oliver.

  PK Oliver AS on 1993. aastal asutatud ettevõte, mille põhitegevuseks on hakkepuidu kui biokütuse tootmine ja müük. Lisaks Eestile toodab ja müüb ettevõte ka Lätis ja Leedus. Tulemused – mullu oli ettevõtte müügitulu ca 15,6 miljonit eurot ja kasum 2 milj. eurot. Ettevõte annab tööd 21 inimesele, kellele makstakse maakonna keskmisega võrreldes kahekordset palka.

  Edukaim alustaja 2019 sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel on Dynabrac OÜEttevõte toodab moodulelemente kommunikatsioonidega (vesi, kanalisatsioon, ventilatsioon), mis lihtsustavad ehitise projekteerimist, kiirendavad ehitustöid ca neli korda ning võimaldavad ühlasi kulusid kokku hoida.

  Dynabrac OÜ asutaja Soome ehitusinsener Tom Olov Lindborg tuli Eestisse 2016.a. ja käivitas Tartus tootmise, mis toodab eelkõige suurtele Soome ja Rootsi ehitusettevõtetele. 

  Lähemalt saate kategooriate ja kriteeriumite kohta lugeda statuudist.

  2019.a. valiti parimad ettevõtjad 2018.a. andmete põhjal ja autasustatud said järgmised ettevõtted:
  • Tartumaa edendaja 2018 – Lingalaid OÜ
  • Tartumaa parim tööandja 2018 – Vara Saeveski OÜ (Woodwell Grupp)
  • Tartu linna ja maakonna suurim investeerija 2018 – Rait AS (Raitwood)
  • Edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2018 – Bauhub OÜ

  Autasud jagati ettevõtetele 26. septembril toimunud pidulikul auhinna- galal Dorpati konverentsikeskuses. Pilte üritusest saad näha Tartu Postimehe galeriis.

  2018.a. kuulutati  välja 2017.a. parimad ettevõtjad:
  • Tartumaa edendaja 2017 – OÜ Same
  • Tartumaa parim tööandja 2017 – Felistra OÜ
  • Tartu linna ja maakonna suurim investeerija 2017 – Palmako AS
  • Edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2017 – Irontec OÜ

  Pilte 2018.a. septembris toimunud autasustamisüritusest saad näha Tartu Postimehe galeriis ja Tartu LV galeriis.

  2017.a. said Tartumaa 2016.a. parimate ettevõtjatena tunnustustatud järgmised tegijad:
  • Tartumaa edendaja 2016 – Enics Eesti AS
  • Tartumaa parim tööandja 2016 – Nõo Lihatööstus AS
  • Tartumaa edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2016 – Vinyl Plant OÜ

  Loe ka Tartu Postimehe kajastust.

  2016.a. aastal autasustas Tartu Ärinõuandla parimaid ettevõtjaid pidulikul vastuvõtul Athena keskuses, kus samaegselt said tunnustuse ka maakonna parimad mittetulundusühingud. Ettevõtjatest võitjad ja nominendid olid järgmised:
  Tartumaa suurim investeerija 2015 nominendid olid järgmised:
  Vara Saeveski OÜ
  Saint-Gobain Glass Estonia SE
  • Võitja: Enics Eesti AS

  Tartumaa parim tööandja 2015 nominendid ja võitja olid järgmised:
  Puitpaneel OÜ
  Promens AS
  • Võitja: AS Lasita Maja Production

  Tartumaa edendaja 2015 vailimisel jäi sõelale kaks ettevõtet – Enics Eesti AS ja C.T. Grupp OÜ.
  Ettevõtjate vastuseid hindas žürii, kes otsustas, et Tartumaa edendaja 2016 on väike Konguta valla ettevõte  C.T. Grupp OÜ.

  Esmakordselt toimus Tartumaa ettevõtlusauhinnakonkurss 2015.aastal koostöös Tartu Maavalitsuse ja Tartu linnaga. Tartumaa ettevõtlusauhinna konkursi 2014 võitjad:
  Tartu maakonna edendaja 2014 Estover Piimatööstus OÜ Rannu vallast
  Tartu maakonna parim tööandja 2014 Agrovarustus OÜ Tartu vallast
  Tartu maakonna suurim investeerija 2014 Vara Saeveski OÜ Vara vallast

  Konkurssi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ – raames.