Tööstuskonverents
V-Spa Konverentsikeskus, Riia 2, Tartu

Saa osa innovatsiooni- ja digipöördest

Järjekorras viiendat aastat toimuv tööstusettevõtetele suunatud konverents Smart Manufacturing Meetup toimub Tartus!

19. oktoobril kohtuvad V-Spa konverentsikeskuses kuni 300 tööstusega seotud inimest. Kohtade arv saalis on piiratud! 

Kogemuslood – uute ideede alus

SA Tartu Ärinõuandla toob koos valdkonna tippspetsialistidega lavale reaalsed kogemused edukatest innovatisooni- ning digipööretest. Need teemad ei ole täna ühelegi tööstusettevõttele võõrad! 

Riigi eesmärgid ja sinu võimalused

Eesti tootlikkus 2021 aastal oli 84,7% EU keskmisest, aga töötleva tööstuse tootlikkus vaid 56%. Kui riigi eesmärk on saada kogutootlikkus 110% peale aastaks 2035, siis kuidas seda saavutada ja milliseks peab muutuma töötleva tööstuse tootlikkus?

Mida saad ise teha ja kuidas saab Eesti riik tootlikkusele kaasa aidata? Mida on meil õppida teistelt ettevõtetelt? Sellest saad teada vaid Smart Manufacturing Meetup konverentsilt. Osta saalipilet ja tule kohale (50€) või liitu veebis (25€)!

Millise kasu saad sina?

Konverentsile tulevad tööstussektori ettevõtete ja arendusorganisatsioonide juhtivtöötajad.

Erinevates paneeldiskussioonides annavad päevakülalised Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist, pangandusest ja eelkõige erasektorist ideid ja vastuseid põletavatel teemadel:  

  • Kuidas tootlikkust suurendada ja seeläbi rohkem teenida?
  • Mida on vaja innovatsiooni toetamiseks ettevõttes? 
  • Millal või kas üldse tekib olukord, kus enam ilma digitaliseerimata ei saa? 
  • Juhtimisotsused reaalajas andmetega – mis sellest päriselt kasu on? 
  • Millised on suurimad kulud digitaliseerimisel ja mida tuleks kindlasti vältida? 
  • Kuhu suunab riik järgmistel aastatel enim toetusi?

Neid ja palju teisi küsimusi on võimalik ka sinul küsida, kui võtad konverentsist osa! Saa uusi ideid kogu päevast, kuula teiste kogemusi ja mis põhiline, suhtle! Kohtade arv konverentsile kohapeal on piiratud. Veebis piiramatu ligipääs.

"Üks kõige asjalikemaid konverentse, kus jutuks oli reaalne kogemus, ettevõtjate endi nägemus ja prognoosid."
- Martin Vares (Fractory, CEO)
"Konverents oli väga informatiivne, hoogne (ei hakanud esinejaid kuulates igav) ja kergesti jälgitav."
- Anonüümne 2021
"Saab hea ülevaate tööstuse tänasest seisust ning tuleviku vaadetest. Loomulikult pole ka vähem tähtis võimalus suhelda teiste tööstuse inimestega. Kui see kord ei õnnestunud, siis järgmine kord kindlasti osalege."
- Anonüümne 2021
"See on parim koht, kus kohtuda inimestega, kel on visioon, kogemused ja sisemine motivatsioon, et muuta tööstuse käekäiku."
- Mihkel Tedremaa (Superhands, CEO)
"SMM on koht kus avastada uusi aspekte valdkonnas, milles tootmisettevõtete juhid ja valdkonna eksperdid elavad, töötavad ning usuvad sellest kõike teadvat. Aga SMM suudab igal aastal panna kõigele sellele hoopis teise nurga alt vaatama ja midagi uut avastama."
- Anonüümne 2021
"Konverents pakkus väga hea ülevaate tootmisettevõtete hetkeseisundist ning andis suurepärase võimaluse kohtuda tööstuse juhtidega. "
- Aleksandr Miina (Lean, CEO)
"Esinejad olid tasemel ja teemad olid täpselt tabatud. Konverents kattis erinevaid sektoreid ja ärisuhete loomise võimalus annab konverentsile olulise väärtuse."
- Silver Rõõmussaar (UPM Kymmene, juhatuse liige)
"Konverents oli suurepärane! Praktiline ja huvitavate praktiliste näidistega inspireerivatelt esinejatelt."
- Karin Rex (Conectra, müügijuht)

Smart Manufacturing Meetup programm

9:15 – Registreerimine avatud
10:00 –
Konverentsi avamine 

Tootlikkuse kasv

10:10 – Arengud tööstuses – Sille Kraam (MKM, majandusarengu asekantsler)
10:30 – Makromajanduslik seis – Mihkel Nestor (SEB, majandusanalüütik), Peeter Koppel (SEB, privaatpanganduse strateeg), Andri Haran (MKM, tööstusvaldkonna juht)
11:00 – Tootlikkus läbi innovatsiooni – Martin Vares (Fractory, tegevjuht ja kaasasutaja)
11:30 – Innovatsioon pole raketiteadus – J.Margus Klaar (Brand Manual, teenusedisainer/strateeg)


12:00 – Lõuna


Reaalajamajanduse võimalused

13:00 – Tulevik algab täna – Sirli Heinsoo (MKM, reaalajamajanduse valdkonnajuht)
13:30 – Tagasiteed ei ole – Aleksandr Miina (Lean Digital), Severin Israel (Enics Eesti), Simo Lind (Foxway), Fredi Kaasik (Thermory)
14:15 – Tööstuse energeetiline digitaliseerimine. Edulugude kollaaž – Marti Arak (DeltaE Inseneribüroo)


14:45 – Energiapaus


Vigade vältimine

15:15 – Digitaliseerimine on pidev protsess – Indrek Jaal (GlobalReader) & Meelis Jürgens (Estiko-Plastar)
15:40 – Kuidas vältida kulukaid vigu? – Lauri Antalainen (Digiwise), Reigo Rusing (Balsnack), Kadri Rehkli (Kõu Mobility Group), Kaur Saarepuu (Freelance konsultant)
16:25 – Garaažist maailma tippu – mida saad meie teekonnast õppida? – Ants Vill (Skeleton Technologies)
16:50 – Konverentsi lõpetamine


17:00 – 19:00Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE klubi

Kui sul ei ole võimalik füüsiliselt osaleda, siis konverentsist toimub otseülekanne ja veebipiletiga olete ühendatud konverentsi keskkonnaga. Selle kaudu on võimalik jälgida kõiki ettekandeid ja esitada esinejatele küsimusi.

Esinejad

Kliki pildil ja loe esineja kohta.

Triin Ploompuu
Moderaator
Triin Ploompuu
Moderaator

Triin peab end Eesti tööstuse täielikuks fanaatikuks. Ta töötanud rohkem kui 10 aastat tööstusvaldkonna teemadega. Triin vedas Eesti Masinatööstuse Liitu, mis kasvas tema juhtimise all Eesti suurima liikmeskonnaga töötleva tööstuse erialaliiduks – 138 liikmesorganisatsiooni, kellele läheb korda masina- ja metallitööstuse areng.

Sille Kraam
MKM, majandusarengu asekantsler
Sille Kraam
MKM, majandusarengu asekantsler

Töötan Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis majandusarengu asekantslerina, kus minu portfell on väga kirju ja lai, alustades Eesti tööstuspoliitika eestvedamisest, välisinvesteeringute ligimeelitamises, kosmostehnoloogiate arendamisest ning lõpetades laenu- ja riskikapitalile ligipääsu tagamisega. Lühidalt on minu missiooniks ministeeriumis tagada see, et Eestis oleks ettevõtjana hea tegutseda. Eelnevalt töötasin ministeeriumis kosmosevaldkonna juhina, ettevõtlusvaldkonna juhina ning majandusarengu osakonna juhatajana.

Peeter Koppel
SEB, privaatpanganduse strateeg
Peeter Koppel
SEB, privaatpanganduse strateeg

Peeter Koppel on SEB Eesti privaatpanganduse strateeg, varahaldur ja kolumnist, kes kommenteerib sageli Eesti meedias majandusteemasid, eriti finantsturgude käitumist ja seda mõjutavaid tegureid

Mihkel Nestor
SEB, majandusanalüütik
Mihkel Nestor
SEB, majandusanalüütik

Mihkel Nestor töötab majandusanalüütikuna SEB pangas, kus tema ülesandeks on hoida kätt pulsil Eesti majanduses toimuval ja aidata nii pangal kui tema klientidel langetada teadlikke äriotsuseid. Muude tööülesannete kõrval võtab ta majandusteemadel sageli sõna ka meedias. Mihkli peamisteks huvivaldkondadeks on väliskaubandus ja tööturg. Enne SEB-ga liitumist on Mihkel töötanud analüütikuna mõttekojas Praxis ning Haridus- ja Teadusministeeriumis.

Andri Haran
MKM, tööstusvaldkonna juht
Andri Haran
MKM, tööstusvaldkonna juht

Andri Haran on Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi Tööstusvaldkonna juht. Andri on tegutsenud logistika ja tarneahela valdkonnas nii spetsialisti kui juhina viimased 18 aastat, sh läbinud 2 kaitseväe logistika missiooni Lähis-Idas, juhtinud Kaitseministeeriumis kaitsetööstus valdkonda ja olnud Milrem Robiticsi tarneahelajuht. Tal on omandatud kaks magistrikraadi – TaltTech haldusjuhtimine fookusega era- ja avalikusektori koostööle ning samuti TalTechist sel kevadel lõpetatud Digimuutused ettevõttes magistrikava.

Martin Vares
Fractory, tegevjuht ja kaasasutaja
Martin Vares
Fractory, tegevjuht ja kaasasutaja

Martin Vares on Fractory tegevjuht ja kaasasutaja, kes lõi Fractory 2017. aastal enda vajadusest. Olles varasemalt töötanud insenerina, nägi Martin võimalust ja vajadust muuta tööstussektor olulisemalt jätkusuutlikumaks. Kusjuures jätkusuutlikkus ei tähenda vaid rohelist mõtlemist, aga ka majanduslikku ja sotsiaalset efektiivsust. Martin on valitud Aasta Noorettevõtjaks 2021 ning Forbes 30 under 30 nimistusse.

Konverentsidel on oluline kaasa saada üks-kaks mõtet, mida juhina enda igapäevas rakendada saaksin. Smart Manufacturing Meetup on alati mulle need mõtted järgnevateks perioodideks kaasa andnud. Loodan sel aastal ka ise mõned asjalikud õpetussõnad kõrva taha panna, aga ka esinejana nii mõnegi olulise enda kogemuse teistele kinkida.”

Fractory on pilvepõhine tootmisplatvorm, mis ühendab insenere tootmisettevõtetega, võimaldades tänu läbipaistvale protsessile teha inseneridel sammu infokogujatest infohaldajateks. Fractory platvormi kaudu saab ligipääsu laiale valikule tootmismeetoditele ning -võimekusele terves regioonis. Meie algoritm valib tootmiseks sobiva partneri, võttes arvesse detailide geomeetriat, hindu, kasutatavaid materjale, vajalikke tootmismeetodeid ning kliendi asukohta.

Platvormi tootmismeetodite alla kuulub laser-, plasma-, gaasi-, vesi- ja toru laserlõikus. Lisaks sellele pakume ka CNC töötlust, metalli painutamist ning pinnatöötlust ja keevitustöid. Tööde kvaliteet saavutatakse läbi hoolikalt valitud partnerite, toormaterjali, hästi hooldatud seadmete ja ekspertiisi. Fractoryle on väljastatud ISO 9001 sertifikaat.

Meie eesmärk on muuta tööstust jätkusuutlikumaks. Ning jätkusuutulikkus on enamat kui roheline mõtteviis. Selleks otsime pidevalt uusi viise tööprotsesside tõhustamiseks, info jagamiseks ning kvaliteedi tõstmiseks. Fractory pakub teenust inseneridelt inseneridele. Meie rahvusvahelisse meeskonda kuulub üle 80 liikme, kellest pooltel on mehaanikainseneri taust. Teise poolde kuuluvad IT-spetsialistid, finantsanalüütikud ning turundusinimesed.

J.Margus Klaar
Brand Manual, Teenusedisainer/strateeg
J.Margus Klaar
Brand Manual, Teenusedisainer/strateeg

J.Margus Klaaril on 30 aastat kogemust strateegilises turunduses, teenusedisainis ning kommunikatsioonis.Ta on üks Brand Manuali asutajatest ning on välja arendanud Brand Manuali teenusedisaini tööriistakasti ja õppeplaani.

Marguse igapäevatöö on ettevõtete, toodete ja teenuste arusaadavaks ja kasutajakeskseks muutmine, sh kasutajate teekond teenuse/tooteni, kasutajate kogemus ja selle kujundamine. Margus on kaasa aidanud väga erinevates valdkondades toimetavate nii kodu- kui ka välismaiste ettevõtete ja organisatsioonide arengule.

Margus on koolitaja ja disainijuht nii 2019. kui ka 2020-23. aasta EASi Disaini Meistriklassi programmis; koolitaja SD4X teenusedisaini progammis; külalisõpetajana Berghs School of Communication (Stockholmis) ja on ka koolitanud HyperIslandis, TalTechis, TLÜs, EBSis, Stockholm School of Economics Riga’s ja teistes koolides.

Sirli Heinsoo
MKM, reaalajamajanduse valdkonnajuht
Sirli Heinsoo
MKM, reaalajamajanduse valdkonnajuht

Sirli on reaalajamajanduse alaseid projekte juhtinud juba alates 2016 aastast. Ta alustas teema vedamist algselt erasektoris juhtides ITLis Internet of Business projekti, mis lähtub reaalajamajanduse kontseptsioonist ning kus tänu edukatele EL poolt rahastatud (Connecting Europe Facility (CEF) eInvoicing Building Block) teemaprojektidele on Sirli tegelenud ja juhtinud nii e-arvete kui ka andmepõhise aruandluse edendamist.

Alates 2019 aasta lõpust on Sirli töötanud reaalajamajanduse valdkonnajuhina Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna osakonnas, kui ministeerium võttis reaalajamajanduse valdkonna oma eestvedamisele. Aastate jooksul on Sirli algatanud ja panustanud erinevate reaalajamajanduse temaatikasse kuuluvate era- ja avalike projektide ellu viimisesse nii piiriüleselt kui ka siseriiklikult lähtudes Reaalajamajanduse visiooni 2027 seatud alameesmärkidest.

Sirli osaleb aktiivselt erinevates avalike ja erasektori poolt kokkupandud töögruppides, komiteedes ja juhtrühmades esindades reaalajamajanduse kontseptsiooni laiemalt (nt EVS/TK 76: Reaalajamajanduse tehniline komitee, ITL e-arvete ja reaalajamajanduse töögrupp, Eesti Panga Maksekeskkonna Foorumi maksekeskkonna digitaliseerimise töögrupp jne).

Sirli on lõpetanud ettevõtlus- ja tehnoloogiajuhtimise eriala Tartu Ülikoolis ning uurinud oma lõputöö raames täpsemalt, kuidas reaalajamajandus ja eelkõige e-arved ettevõtjate elu mõjutavad.

Aleksandr Miina
Lean Digital, asutaja ja juhtivkonsultant
Aleksandr Miina
Lean Digital, asutaja ja juhtivkonsultant

Aleksandr on protsesside juhtimise, tõhustamise ja digitaliseerimise ekspert, digitaalsete tehnoloogiate rakendamise ekspert.

Aleksandr on pikaajalise tööstuse praktilise kogemusega ning on olnud ka seotud digitaalsete tehnoloogiate õppimisega, uurimisega ja õpetamisega  TalTech’is. Ta on viinud läbi mitmied digitaliseerimise ja automatiseerimise projektid nii Eestis, lähiriikides, kui ka välismaal. Samuti, Aleksandril on olemas pikaajaline koostöö kogemus EAS’iga ja MKM’iga erinevates küsimustes: alustades lean mõltemisest (sh. raamatute tõlkimine) ning lõpetades digitaalsete tehnoloogiate rakendamise levikuga (sh. Digitaliseerimise meistriklassi korraldamine ja läbiviimine).

Fredi Kaasik
Thermory, tehase juht
Fredi Kaasik
Thermory, tehase juht

Erialane haridus ja enam kui 10 aastane kogemusi puidu sektoris ja loob eeldused rääkida puidutööstusest nii nagu see oli, on …aga ei jää.

Thermory Reola tehase juhina keerlen oma tiimiga pidevas muutuste keerises, et homme teha paremaid otsuseid kui täna.

Reaalaja andmed on kiirete otsuste lahutamatu osa seega turu aina tihedama konkurentsi ja vähenenud nõudluse tingimustes n.ö hilinejatele istekohti ei jagu.

Minu juhtimise põhimõttes on kantud soovist aimata ette mitte järgmist käiku vaid seda, mis saab 5 või 10 aasta pärast.

“Perfect (business) coctail = värsked andmed, tehnoloogia ja intuitsioon.”

Simo Lind
Foxway, protsessiarenduse juht
Simo Lind
Foxway, protsessiarenduse juht

Foxway on Euroopa suurim IKT-seadmete taas- ja ümberkäitlemisega tegelev grupp, kus töötab kokku üle 1200 inimese üle maailma. Grupi Rootsi ja Norra ettevõtted pakuvad korporatiivklientidele uute seadmete elutsükli teenust. Gruppi kuuluv Foxway Recommerce annab Tartus tööd 550-le inimesele ning keskendub kasutatud elektroonika kokkuostule, taastamisele ja edasimüügile. Foxway Recommerce on viimastel aastatel kasvatanud jõudsalt käivet üle 30% aastas ning 2021.a. käive küündis 131 miljoni euroni. Aasta jooksul käideldi üle 1,5 miljoni elektroonikaseadme.

Simol on üle 5 aasta kogemust ringmajandus-ettevõtte Foxway tootmisüksuses, protsessiarendusega seotud üle 1 aasta.

Severin Israel
Enics Eesti, tootmisjuht
Severin Israel
Enics Eesti, tootmisjuht
Marti Arak
DeltaE Inseneribüroo, juhatuse liige
Marti Arak
DeltaE Inseneribüroo, juhatuse liige

Marti on TalTech magistrikraadiga mehaanika- ja tootearendusinsener, kes tegutsenud robootika ja energeetika valdkondades ligi 15 aastat. Juhtimiskogemused ning inseneri kompetents on andnud Martile võimekuse eest vedada Euroopa suurimat robotivõistlust Robotex ning ehitada üles Eesti ainuke täislahendusi pakkuv DeltaE nimeline inseneribüroo. Hobideks on investeerimine, konsulteerimine/koolitamine, bridž, male ja sport.

Indrek Jaal
GlobalReader, tegevjuht ja asutaja
Indrek Jaal
GlobalReader, tegevjuht ja asutaja
Usume, et tehase reaalajas jälgimine parandab kasumlikkust ja efektiivsust, võimaldades ettevõttel turul konkureerida. Oleme meeskond inseneridest, strateegidest ja loomingulistest probleemide lahendajatest, kes soovivad avaldada positiivset mõju ettevõtetele ja meid ümbritsevale maailmale.
Meelis Jürgens
Estiko-Plastor, juhataja
Meelis Jürgens
Estiko-Plastor, juhataja

Estiko-Plastari juured ulatuvad tagasi aastasse 1918, kui Albert Laretei rajas Tartusse kammivabriku. 100 aasta jooksul on ettevõttes panustatud nii toote-, tehnoloogia kui organisatsiooni arendamisse, jõudes tänaseks innovaatiliseks pakenditootjaks. Aastatega omandatud kogemused, pidev kursisolek maailma pakenditurul toimuvaga ja jätkuvad investeeringud inimressurssi, tehnoloogiasse ning tootearendusse võimaldavad meil olla professionaalseks, paindlikuks ja usaldusväärseks koostööpartneriks nii kohalikul kui rahvusvahelisel turul.

Aastal 2022 on tehtud olulisi investeeringuid masinapargi ja tootmise laiendamisse. On saadud ka vastutustundliku ettevõtluse pronksmärgis.

 

Lauri Antalainen
Digiwise, asutaja ja juhtivkonsultant
Lauri Antalainen
Digiwise, asutaja ja juhtivkonsultant

Lauri on digitaliseerimise nõustamisele spetsialiseerunud ettevõtte Digiwise OÜ asutaja. Ta on enam kui 10 aastat tegelenud ettevõtete abistamisega protsesside optimeerimise-, digitaliseerimise- ja automatiseerimisprojektide planeerimisel ja elluviimisel. Lauril on MSc cum laude kraad äriinfotehnoloogia TalTechist ning ta on EAS-i Tööstuse Digitaliseerimise Meistriklassi koolitaja ja mentor.

Kadri Rehkli
Kõu Mobility Group, COO
Kadri Rehkli
Kõu Mobility Group, COO

Kadri on Kõu Mobility Group’is kogenud ettevõtte kasvamist 30 töötajaga start-up’ist 175 töötaja, oma tootmisega ja mitme äriüksusega scale-up’ini esmalt finantsjuhina ning hiljem juba laiemal COO positsioonil. Varasemalt on Kadril kogemust toonase Taxify ning mitme teise start-up‘i finantssüsteemi ülesehitamisega.

Reigo Rusing
Balsnack, juhatuse liige
Reigo Rusing
Balsnack, juhatuse liige
Kaur Saarepuu
Digitaliseerimise konsultant
Kaur Saarepuu
Digitaliseerimise konsultant

Lühitutvustus –  2022 aasta EASi digitaliseerimise meistriklassi võitja Pinska Liimpuit digitaliseerimise projektijuht. Töötanud varasemalt VMT Tehaste turundus- kui ka arendusspetsialistina ja tootmistarkvara SaaS startupis Eziil, UX disaineri ja tarkvaraarendajana.

Kui ka tark töö on rumal, tuleb mõelda väikselt

Ants Vill
Skeleton Technologies, CCO
Ants Vill
Skeleton Technologies, CCO

Ants liitus Skeletoni ettevõttega aastal 2015 ja on vastutanud Eestis asuva prototüüpimise keskuse ülesseadmise eest ning koostanud kõik vajalikud plaanid ja süsteemid Skeletoni masstootmistehasele Saksamaal, mis on Euroopa suurim ja maailma kõige moodsam. Tema teadmised operatsioonisüsteemide loomisest ja meeskondade arendamisest on mänginud olulist rolli Skeletoni teel tippu superkondensaatorite maailmas.

Partnerid