Infopäevad ja koolitused

Tartu Ärinõuandla kutsub MTÜde juhatuse liikmeid ja tegevjuhte erinevatele koolitustele.

2020. aastal toimub kokku kolm koolitust. Erinevatele koolitustele on oodatud nii kogenud eestvedajad kui ka alustajad, samuti nende organisatsioonide esindajad, kus liikmeid omajagu ja tegeletakse ka huvikaitsega. Ja oma koolituse leiavad ka need, kes igapäevaselt mõne teenuse pakkumisega tegelevad ja teenuse disaini ja hinnastamise ning finantsjuhtimise alaseid teadmisi värskendada soovivad. Ühest organisatsioonist on kõigile koolitustele osalema oodatud mitu inimest, et juba koolituse käigus enda organisatsiooni vaatest ühiselt teemasid arutada ja sobivaid lahendusi leida.

  • Koolitus “Elujõulise MTÜ valitsemine ja juhtimine” 
    Toimumisaeg täpsustub. Koolitaja Kaidi Holm, Juhatuse Kompetentsikeskus OÜ

Osalema on oodatud tegutsemiskogemusega MTÜde juhatuse liikmed/tegevjuht (soovituslik tegutsemisaeg vähemalt 1-1,5 aastat). Soovituslikult võiks organisatsioonis olla vähemalt 5 liiget.

Koolituse tutvustus: Kui oled juba mõnda aega tegutsenud organisatsiooni eestvedaja ning tunned, et vahel on vaja rohkem teada MTÜ juhtimisest ja juhatuse liikmete vastutusest ja kohustustest, mittetulundusühingute seadusest ja ka sellest, kuidas enda sihtrühma eest seista ning kaasavat huvikaitset teha. Või on nüüd kevadel just tekkinud küsimus, kuidas korraldada üldkoosolek nii, et see ei oleks pelk formaalsus, vaid sisukas ning organisatsiooni arengule igati kaasa aitav ning lisaks ka õiguspärane? Siis see koolitus on just Sulle.

Koolituse põhiteemad:

* MTÜ olemus ja õiguslik staatus. Inimesed ühingu sees ja väljas
* MTÜ juhtimisorganid ja nende funktsioonid. Juhatuse liikmete õigused, kohustused ja vastutus
*  Ühingu liikmed. Sisuka ja õiguspärase üldkoosoleku kavandamine
* Hea valitsemine ja huvikaitse

  • „Teenuse disain ja tootearendus“ , UUS AEG! 29. mai (aprilli alguse plaan, kinnitus aprilli lõpus) . Koolitaja Taavi Tamm, www.njuu.ee

Osalema on oodatud tegutsemisajalooga MTÜde eestvedajad, teenuseid pakkuvate MTÜde juhid, kes soovivad praegusele teenusele/tegevusele „otsa vaadata“ ja mõelda, kas see on see, mis sihtrühm vajab ja ootab või teeme me oma tegevusi vanast harjumusest. Ka hiljuti alustanud ühenduste eestvedajad on oodatud, et paremini läbi mõelda enda tegevus ja kujundada välja teenus, mis sihtrühma ootustele vastaks.

  • E-koolitus Zoom keskkonnasFinantsjuhtimine ja teenuse hinnastamine, 12. ja 14. mai. Koolitaja Siiri Einaste, Majanduskoolitus OÜ. Registreeruda saab siin

Koolitusel antakse praktilised tööriistad, mis toetavad juhte ise finantstegevusega hakkama saamisel. Saadakse teada millist tööriista on kõige parem kasutada finantsprognooside tegemisel, kuidas koostada ühenduse eelarvet ja hinnastada teenust ning milliseid makse mis juhtudel tuleb arvestada.

Pikem info koolitusest siin

Kui soovid olla kursis, millal järgmise koolitused välja kuulutatakse ja registreerumine avaneb, siis palun pane enda nimi kirja siin ja saadame Sulle registreerumise avanemisel meeldetuletuse. Koolitustele registreerumise avame järk-järgult, orienteeruvalt 4-5 nädalat enne koolituse toimumist.
Jooksvalt saad kursis olla koolitustele registreerumisega kui liitud Tartu Ärinõuandla MTÜ infolistiga. Lisainfo Kadri Pau kadri.pau@arinouandla.ee

KOOLITUSTE TOIMUMIST RAHASTAB SISEMINISTEERIUM JA KODANIKUÜHISKONNA SIHTKAPITAL.