• KOOLITUS: turundusmaterjali disainimine algajale – Canva.com
 • Smart Manufacturing Meetup
 • adminpage
 • Investor
 • Edulood
 • Ettevõtja
 • Front page
 • Kontakt
 • Koolitused
 • Mittetulundusühing
 • Noortelabor
 • Tutvustus
 • Uudised
 • PATEE
 • PATEE 2017-2019
 • koolitused

  May 11, 2021

  Ideede Teisipäev 11.mail: läbi virtuaalsete kontaktide edukalt välisturule

  • Ettevõtja

  11.mail kl.15-17 kohtuvad Ideede Teisipäeval nelja valdkonna esindajad, et jagada oma virtuaalmesside kogemusi ja arutleda, kuidas virtuaalsed messid rakendada ettevõtte ekspordivankri ette.

  Masinatööstust esindab valdkonna suurimatel messidel osalenud AS Radius Machining müügijuht Tanel Uibokand, väikese toiduetteõtte kogemust Euroopast ja Aasiast jagab Magusameistrid ja Wibe Superfoods asutaja Kristel Uibo. Puiduvaldkond on esindatud AS Matek kaudu, kelle kogemust virtuaalsel kontaktide loomisel tuleb jagama müügidirektor Kaarel Väer. EASi poolt pakutavatest erinevatest virtuaalsete kontaktide loomise võimalustest räägib EASi ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse rahvusvahelise müügi teenuse juht Kätrin Aas.

  Üritust modereerib Eesti Masinatööstusliidu juht Triin Ploompuu, kes ka ise võttis osa digigtaalsest Hannoveri messist, mis on maailma juhtiv tööstusmess ja ühtlasi ka Saksamaa juhtiv tehnoloogiamess.

  Ettekannetele järgneb paneeldiskussioon, kus arutatakse järgmisi teemasid:
  💡Erinevate virtuaal- ja hübriidmesside kogemused
  💡Võiumalused luua kontakte virtuaalmessidel
  💡Digimessid versus B2B online kohtumised
  💡Virtuaalürituste tehniline võimekus ja korraldus, ning kuidas see mõjutab osalemist
  💡Millised näevad tulevikus välja „traditsioonilised“ messid?

  Üritus on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud, üritustele registreerimine on vajalik – SIIN. Registreerunutele saadetakse link ürituse päeva hommikul.

  MASINATÖÖSTUS
  Triin Ploompuu, masinatööstuse pühendunud fanaatik, on juhtinud Eesti Masinatööstuse Liitu juba 5 aastat.

  Tanel Uibokand on tänaseks töötanud Radiuse müügiosakonnas neli aastat, viimase aasta müügijuhi ametikohal ning ka hariduselt on Tanel müügiinsener.
  Radius Machining OÜ on 2005 aastal loodud kiiresti arenev tööstusettevõte, mis tegeleb metall- ja plastikmaterjalide CNC lõiketöötlusega ning kuulub OEM sektoris tegutsevasse Radius Gruppi.
  Radius Maschining kogemused ulatuvad seinast-seina, alates sellest, kui erinevad võivad olla messi keskkondade tehnilised võimalused, tugi ning kasutajamugavus kui ka messi osavõtjate/külastajate arv. Tanel on osalenud kõigil valdkonna suurimatel messidel – Elmia, Alihankinta, Hannover – kui ka väiksematel virtuaalsetelkontaktüritustel.

  PUIDUTÖÖSTUS
  Puiduvaldkond esindatud AS Matek kaudu, kelle kogemust virtuaalsel kontaktide loomisel tuleb jagama müügidirektor Kaarel Väer.
  AS Matek on Eesti kapitalil põhinev puitkarkass element- ning ruumelementmajade tootja, mis tegutseb juba 33.aastat. Mateki põhitoodeteks on kortermajad, ridaelamud, lasteaiad, koolid. Samuti projekteeritakse, toodetakse ja ehitatakse ka eramaju. Ettevõtte kvaliteedieelise annab inseneride ja arhitektide meeskonnaga tehtav nn rätsepatöö, kus maja valmib eskiisist teostuseni ühes ettevõttes. Matek ekspordib 95% oma toodangust.

  TOIDUAINETÖÖSTUS:
  Kristel Uibo, ettevõtete Magusameistrid ja Wibe Superfoods looja, jagab kogemust virtuaal- ja hübriidmessidel osalemisest – nimelt virtuaalselt toimus maailma üks olulisem mahetoodete mess Biofach 2021, hübriidmessi kogemus pärineb Lõuna-Koreast. Kristel Uibo eesmärk on väärindada seda, mida annavad meie kodumaised mahetalunikud ja puhtad metsad ja pakkuda kohalikke tooteid laia maailma.
  WIBE Superfoods kaubamärgi alt turustatakse smuuti- ja väetoitude segusid, Magusameistrid toodab täiesti mahedaid käsitöökomme ja -šokolaade kaubamärgi alt PÄRIS. Kristel on mõlema ettevõttega suunanud pilgu ka välisturgudele, mh Suurbritanniasse, kus PÄRIS käsitöötrühvleid võib peagi leida Londoni viskiklubidest, suur huvi sealsel turul ka WIBE Superfoodide vastu. Ettevõte tegutseb Soome, Rootsi ja Taani klientide võitmiseks ärikingituste osas.

  RIIK
  Kätrin Aas veab keerulisel ajal eest keerulist valdkonda. Rahvusvahelise müügi jaoks on ka praegu olulisel kohal riigi toetus ja teenusejuhina panustab ta selle valdkonna heaollu igapäevaselt. Millised on parimad võimalused? Kuidas riik saab abiks olla?

  Ideede Teisipäev on valdkondade ülene kohtumisõhtu juhtidele ja spetsialistidele, et jagada omavahel ideid, parimaid kogemusi, töövõtteid ning arutada Eesti ja maailma tööstuse ning majanduse arengute hetkeolukorra ja suundumuste üle. Iga kokkusaamine algab sütitava sõnavõtuga, kus ettevõtjad, ühiskonnategelased, erialaspetsialistid avavad ukse oma maailma. Nad räägivad oma õnnestumistest ja ebaõnnestumistest, suurematest ja väiksematest väljakutsetest.

  Seminari rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine” meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine” tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” raames.