• KOOLITUS: turundusmaterjali disainimine algajale – Canva.com
 • Smart Manufacturing Meetup
 • adminpage
 • Investor
 • Edulood
 • Ettevõtja
 • Front page
 • Kontakt
 • Koolitused
 • Mittetulundusühing
 • Noortelabor
 • Tutvustus
 • Uudised
 • PATEE
 • PATEE 2017-2019
 • uudised

  October 4, 2022

  Eesti tööstusettevõtete õppe- ja kontaktreis Saksamaale 4.-6.10.2022

  • Ettevõtja

  Tartu Ärinõuandla, Viljandimaa Arenduskeskus ja Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus kutsuvad Lõuna-Eesti tööstusettevõtteid õppe- ja kontaktreisile Saksamaale 4.-6. oktoober 2022. 

  Kontaktreisi raames külastatakse Saksamaal Stuttgartis toimuvat rahvusvahelist tööstusautomaatika messi, mis on üks olulisemaid oma valdkonnas – MOTEK 2022. Seekord tegemist juubeliüritusega – mess toimub juba 40.korda. Mess annab ülevaate montaaži ja tööstusliku tootmise praktilisest arengust hõlmates terve ahela, alates mehhaanilistest komponentidest kuni täielikult võrku ühendatud, digitaliseeritud ja tarkvaratoega terviksüsteemideni. Messi raames toimuvad igapäevaselt seminarid, konverentsid, töötoad, kus esinejateks messil osalevate ettevõtete tipptasemel esindajad. Kuulda saab nii praktilisi kui teoreetilisi loenguid, ettekandeid efektiivsusele orienteeritud tootmise ja montaaži automatiseerimise teemadel. Seminaride programm selgumisel.

  Samal ajal leiab aset rahvusvahelise liimimistehnoloogia mess Bondexpo 2022 .   

  Reisi üheks eesmärgiks on külastused kohalikesse ettevõtetesse, arendusorganisatsioonidesse et näha, kuidas Saksamaal tootmist on automatiseeritud. Kindlasti annab kontaktreis hea võimaluse luua kontakte teiste reisil osalevate Eesti ettevõtetega.

  ÕPPEREISI KAVA:

  Teisipäev, 4. oktoober

  06:05 Lend Tallinn- Frankfurt (Lufthansa lend, vt täpsem info allpool)
  09:35    Lend Frankfurt- Stuttgart
  10:30 Messi külastamine. Messihall asub lennujaamast üle tee. Mess avatud kuni 17:00.
  Igaüks liigub omal käel hotelli, mis asub linnulennult 3km kaugusel. (Hotelli info allpool.).

  Kolmapäev, 5. oktoober

  Mess avatud alates  kl.09:00
  12:00 Väljasõit tellitud bussiga messihalli juurest Sindelfingenisse (ca 25min, 19km
  13:00 I külastus- Mercedes-Benz’i tehasesse
  14:45 Ettekanne, arutelu ettevõtte esindajaga tehases   
  16:00 Sõit Ulm’i (97km, ca 1h 15min), check-in hotelli
  17:45 Eksursioon Ulm’is (Münsteri kirikuga tutvub igaüks omal käel) 
  19:30 Ühine õhtusöök õllepruulikohas DREI KANNEN
   (ajaloolise õlletehase ruumides), Historisches Brauhaus Dreikannen in Ulm – Dreikannen      (Hafenbad 31/1, Ulm) 

  Neljapäev, 6. oktoober

  09:00 Sõit Ulm- Memmingen (60km, ca 45min)
  10:00 II külastus – tõeline tööstuse digitaliseerimise musternäideRohde & Schwarz Messgerätebau GmbH (R&S MB)Produktion l Werk Memmingen | Rohde & Schwarz (rohde-schwarz.com)   (Rohde-und-Schwarz-Str. 1, 87700 Memmingen).
  Meiega kohtub Rohde&Schwarz eestlasest töötaja
   Silver Andre

  R&S MB on rahvusvahelise elektroonikakontserni Rohde & Schwarz tütarettevõte. Memmingenis asub kontserni suurim tootmistehas, mis on ühtlasi piirkonna suurim eratööandja (tööd antakse 1600 inimesele). Tehas on sertifitseeritud vastavalt rahvusvahelistele standarditele (ISO 9000ff, AQAP 2110, Euroopa Lennundusohutusagentuuri kvaliteedijuhtimisstandardid). 57 000 m²- suurusel tootmispinnal toodetakse suure osa kontserni omatoodetest, kuid pakutakse ka allhanketeenust elektroonika tootmiseks.

  Ettevõte osutab mõõteseadmetega seotud teenuseid Saksamaa ja rahvusvahelistele klientidele. Tehase juures lisaks Saksamaa kalibreerimisteenistuse (DKD) poolt akrediteeritud kalibreerimislabor, mis kalibreerib ja kohandab klientide poolt tootmises kasutatavaid seadmeid.

  12:00 Lõuna Rohde & Schwarz’is 
  13:00 Sõit Memmingen – Augsburg (87km, ca 1h)
  14:30 III külastus – mehhatroonika ja automaatika klaster   Cluster Mechatronik & Automation: Startseite (cluster-ma.de) (Am Technologiezentrum 5, D-86159 Augsburg)

  Ühisprojekti “Bayerisches Kompetenznetz für Mechatronik” (2000-2005, Baierimaa mehhatroonika ekspertiisivõrgustik) järel loodud Cluster Mechatronik & Automation e.V. ühendab teadmisi, mis pärinevad mehhaanika, elektroonika ja arvutiteaduste erialadelt.

  Baierimaal on palju tootmist ning selle edendamiseks on mehhatroonilised uuendused eriti olulised sellistes tehnoloogiavaldkondades nagu automatiseerimine, robootika ja tõhusad tootmissüsteemid. Klaster pakub oma tegevusvaldkondades – kommunikatsioon, teadmuse ülekanne ja kvalifikatsioon – ettevõtlusele ja teadusele platvormi aktiivseks koostööks, käivitades seeläbi uuendusi mehhatroonikasektoris. Klastri äritegevus hõlmab teabe- ja nõustamisteenuseid, uurimis- ja siirdetegevust, samuti koostööd ja panust kvalifitseeritud töötajate kättesaadavuse järjepidevuse tagamiseks.

  16:00 Sõit Müncheni lennujaama (87km, ca 1h)
  19:30 Lend München- Riia- Tallinn (AirBaltic’u lend)
  00:05 Saabumine Tallinnasse, kõik osalejad liiguvad edasi omal käel.

   

  Lennuinfo

  04OCT   0605  0735    TALLINN*TLL – FRANKFURT*FRA
  04OCT   0935  1015    FRANKFURT*FRA – STUTTGART*STR
  06OCT   1930 2235      MUNICH*MUC- RIGA*RIX                      
  06OCT   2315 0005      RIGA*RIX – TALLINN*TLL           

  Majutus

  04.10 Stuttgartis majutumine hotellis Best Western Plazahotel Stuttgart-Filderstadt, 2stes tubades (Karl-Benz-Straße 25, 70794 Stuttgart/Filderstadt).

  05.10 Ulm’is majutumine hotellis Riku Hotel Ulm, 2stes tubades (Apothekerstraße 3, 89073 Ulm). 

  Osalemistingimused

  Osalustasu Viljandi-, Jõgeva- ja Tartumaa ettevõtjatele 400 eur,  teistest piirkondadest pärit ettevõtjatele osalustasu 520 eur. Osalustasu sisaldab lennupiletid, majutuse, organiseeritud transpordi vastavalt programmile, ettevõtete külastusi, 5. oktoobri õhtusöögi. Vaata reisitingimused SIIT, samalt lingilt leiad ka registreerimislehe.

  Osalejate arv külastusele on piiratud. Registreerunute hulgast valiku tegemisel on eelistatud ekspordipotentsiaaliga tootmisettevõtted.

  PS. Grupp on täitunud ja registreerimine on lõppenud.

  Osalemiseks palume täita ja edastada allpool toodud kontaktisikule:
  – külastusele kandideeriva ettevõtte registreerimisleht (vt. link ülalpool või küsi kontaktisikult).
  – taotleja kontsernipuu leht (kui ettevõtte kuulub kontserni).

  NB! Reisi teostamisel lähtume hetkel kehtivatest Covid-nõuetest.

   

  Osaleja kulud rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest messikülastuse tellimuse raames ning ka prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tegevuse  5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ – raames (Tartu, Jõgeva ja Viljandi maakondade vahendid).

   

  Lisainformatsioon:
  Elo Mets, Tartumaa tööhõivekavade koordinaator, projektijuht; Tartu Ärinõuandla+372 511 3932, elo@arinouandla.ee
  Sandra Blauberg, turundus- ja arendusjuht; Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus, +372 5866 0146, sandra.blauberg@jaek.ee
  Olavi Israel, Viljandimaa tööstuse ja ekspordi arendusjuht, Viljandimaa Arenduskeskus, +372 5697 4600, olavi.israel@viljandimaa.ee